Hakkında

YRD. DOÇ. DR. RAŞİT ÖZCAFER
Ortopedi Ve Travmotoloji Uzmanı

 

Yrd. Doç. Dr. Raşit Özcafer, 1985 yılında Kıbrıs Gazimagusa’ da doğdu.

İlk, orta ve lise öğrenimini Kıbrıs’ta tamamladı, 2008 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.

Tıp fakültesinden mezun olduktan sonra Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde Ortopedi ve Travmatoloji ihtisasına başladı. 2012 yılında ihtisasının devamı amacıyla İstanbul Metin Sabancı Baltalimanı Kemik Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde çalışmaya başladı ve 2015 yılında uzman hekim olmaya hak kazandı.

2015 yılında Metin Sabancı Baltalimanı Kemik Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde mecburi hizmetine başlayan Özcafer, 2019 yılında Baltalimanı Kemik Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevini tamamladı.

Şu an Vital Hastanesi’nde ortopedi ve travmatoloji bölümünde yardımcı doçent olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

2015 yılında ortopedi board sınavında başarılı olarak Türk Ortopedi ve Travmatoloji Eğitim Konseyi (TOTEK) üyesi olmaya hak kazandı. Halen TOTBİD, TOTDER üyeliklerinin yanında Türkiye Spor Yaralanmaları Artroskopi ve Diz Cerrahisi Derneği’nde (TUSYAD) eğitimci olarak görev almaktadır. TUSYAD – Menisküs Kurulu Üyesidir.

Ulusal ve uluslararası dergilerde yayınlanan çalışma ve makalelerinin yanı sıra poster ve sözlü bildirileri yayımlanmıştır. Ulusal kongre ve toplantılarda konuşmacı olarak görev almış, ortopedi alanında yayımlanan birçok kitabın yazımında katkıda bulunmuştur.

 

WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada. Bize herşeyi sor!
👋 Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?